Najčastejšie otázky

Aké doklady budeme potrebovať pri prevzatí vozidla ?

Štandardne vyžadujeme vodičský preukaz a jeden ďalší doklad totožnosti, najčastejšie OP. 

Mám vodičský preukaz kat. B, stačí to ?

Áno, aktuálne máme v ponuke vozidlá, ktoré svojou celkovou hmotnosťou nepresahujú 3500kg. Vodičom preto stačí vodičské oprávnenie kat. B. Riadenie obytného vozidla však má svoje špecifiká, na ktoré Vás upozorníme pri odovzdaní vozidla. 

Kde si môžeme vyzdvihnúť rezervované vozidlo?

Základné miesta, kde je možné vozidlo vyzdvihnúť sú Poprad alebo Brno. Sme schopní vozidlo pristaviť aj v širšom okolí týchto miest, ale odovzdanie na inom mieste je potrebné dohodnúť vopred.

Čo nás čaká pri preberaní autokaravanu ?

Na prevzatie vozidla si vyhraďte dostatočný čas (cca 60-90min) vyhnete sa tak zbytočnému stresu hneď na úvod dovolenky. Pri úvodnej inštruktáži Vám predstavíme vozidlo, jeho výbavu a špecifiká jeho obsluhy. Upozorníme Vás na dôležité pravidlá jeho obsluhy a odovzdáme Vám užitočné informácie, ktoré Vám pomôžu stráviť Vašu dovolenku bez zbytočných problémov.

Ako prebieha cestovanie v obytnom vozidle ?

Aj keď vybavenie a komfort obytného vozidla láka k jeho využívaniu aj počas cestovania, všetci pasažieri musia sedieť na svojich miestach a používať bezpečnostné pásy. Počas jazdy je zakázané pohybovať sa po vozidle alebo využívať postele v obytnej časti.

Akú kapacitu má zásobník na vodu ?

V závislosti na modeli vozidla má nádrž na pitnú vodu kapacitu 90-120 litrov. Voda zásobuje kúpeľňu (záchod, sprcha, umývadlo) a kuchynský drez. Pri častej spotrebe je vodu potrebné doplniť aj niekoľkokrát za pobyt (cca raz za 2 dni).

Ako je to s elektrickou energiou ?

Obytná časť vozidla je štandardne napájaná z jednej 12V batérie. Naše vozidlá sú vybavené dvomi batériami, aby ste mohli stráviť dlhší čas v prírode bez potreby dobíjania batérií. Táto kapacita by mal v priemere stačiť na cca 7 denný pobyt mimo zdroja elektrickej energie. Batérie sú nabíjané z naštartovaného motoru a tak každým presunom sa ich kapacita obnovuje. V prípade možnosti je dobré vozidlo napojiť na zdroj 240V a využiť tak napríklad klimatizáciu, ktorá je pri napájaní z batérie vypnutá. Po pripojení na 240V sa všetky batérie vo vozidle dobíjajú. 

Koľko plynu sa bežne spotrebuje pri používaní obytného vozidla ?

Spotreba plynu samozrejme závisí od používania jednotlivých spotrebičov. V štandardnej výbave vozidla je jedna 10kg plynová bomba. Za malý poplatok (15eur) je možné doplniť ešte jednu 10kg plynovú bombu. Priemerná spotreba plynu je pre chladničku (18g/hod), plynové variče (140-165g/hod) a kúrenie (170-490g/hod).

Môžeme si so sebou zobrať domáceho miláčika ?

S ohľadom na vysoké nároky na čistotu a hygienu, budú bohužiaľ musieť domáci miláčkovia zostať doma. Jedine tak zaručíme všetkým nájomcom perfektnú antialergickú čistotu našich vozidiel.  

Aké diaľničné nálepky potrebujeme v zahraničí ?

V cene prenájmu našich vozidiel je zahrnutá diaľničná známka pre krajiny Slovensko, Česko a Rakúsko. V prípade cesty do ďalších krajín je potrebné kúpiť si pred použitím diaľničnej siete v danej krajine potrebnú známku alebo zaplatiť mýto. Bližšie informácie o povinných poplatkoch v jednotlivých krajinách nájdete na webe:

Zaujímalo by Vás ešte niečo iné ?

Neváhajte nás kontaktovať
Položky označené hviezdičkou (*) sú povinné.